Jdi na obsah Jdi na menu
 


Apoštolský nuncius v našej farnosti

Pri príležitosti eparchiálnej oslavy, chrámového sviatku sv. veľkomučeníka, triumfátora a divotvorcu Juraja, navštívil v nedeľu 24. apríla 2016 našu farnosť J.E. Mario Giordana, titulárny arcibiskup minorský a apoštolský nuncius na Slovensku.

Vo svojom príhovore pri Božskej liturgii, ktorú slúžil Jeho Preosvietenosť Milan, biskup košický, zdôraznil, že mučeníctvo nie je len prvokresťanskou záležitosťou, ale že krv mučeníkov tiekla aj v 20 storočí a tečie aj dnes. Pútnikom zdôraznil, že mučeníkom nemusí byť len ten, kto obetuje svoj život, ale každý kto nerobí kompromisy s modernými ideológiami a kto vernosťou evanjeliu a Kristovej náuke žije svoj každodenný život.

Na záver liturgie, ako prejav vďačnosti, mu bola darovaná ikona sv. veľkomučeníka Juraja, patróna našej farnosti i obce.

 

Fotografie z tejto udalosti nájdete vo fotoalbume a na stránke https://goo.gl/photos/znzBshN7bkFotPqJ7